Сьогоднi 09.05.24
AFR.COM.UAАГЕНТСТВО ФОНДОВОГО РИНКУ
 
ЕмітентиРеєстраториТорговцiЗберігачi Iнвестиційні фонди

Вiдкрите акцiонерне товариство "Лебединський насiннєвий завод"

Опис бізнесу (текстова частина)
Стисла історія підприємства, важливі події його розвитку
Лебединський насiннєвий завод став до ладу 27 сiчня 1937 року i випустив свою першу продукцiю - насiння цукрових бурякiв. Постiйно проводилась реконструкцiя виробництва, впроваджувалися новi технологiї, нарощувалися обсяги виробляємої продукцiї. З 8 серпня 1994 року - акцiонерне товариство вiдкритого типу, створене наказом регiонального вiддiлення ФДМУ України по Черкаськiй областi за № 35-АТ. Основним предметом дiяльностi є переробка насiння цукрового буряка, обробка його захисно-стимулюючими речовинами, складає бiльше 80% в загальному об'ємi виробництва. Пiдприємство оснащене високопродуктивним обладнанням шведської фiрми "КАМАС". Насiнням, що пройшло обробку на Лебединському насiннєвому заводi, нинi засiвається бiльше 40 % посiвних площ цукрових бурякiв в Українi. В 2003 роцi проведена реконструкцiя на елеваторi, обладнання переоснащене для переробки зернових i олiйних культур. В 2004 роцi вiдкрите вiддiлення по переробцi елiтного насiння. 
Інформація про організаційну структуру емітента
ВАТ "Лебединський насiннєвий завод" складається з таких структурних пiдроздiлiв: - цех по переробцi насiння цукрового буряка; - цех калiбрування насння до посiвних фракцiй; - обробiток насiння ЗСР; - цех мiнiдражування насiння; - елеватор; - цех зберiгання, приймання, вiдвантаження насiння цукрового буряка; - цех безтарного зберiгання насiння; - цех тари; - ремонтно-будiвельний цех; - автотранспортний цех; - залiзнодорожнiй цех; - пошивочний цех; - очиснi споруди; - метрологiї i А; - пожежна охорона; - охорона. Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представництв товариство не має. Вищим органом управлiння товариства є загальнi збори акцiонерiв, якi скликаються згiдно чинного законодавства один раз на рiк. Також в товариствi створенi i працюють наглядова рада та ревiзiйна комiсiя. Всi органи управлiння здiйснюють свою дiяльнiсть згiдно Статуту товариства i дiючого законодавства України. 
Опис обраної облікової політики
Фiнансова звiтнiсть здiйснювалась у вiдповiдностi з дiючим законодавством, статутними вимогами та методичними рекомендацiями МСБО. основнi засоби вiдображенi в облвку за фактичними витратами на їх придбання, доставку та встановлення. Нарахування амортизацiї основних засобiв проводиться у вiдповiдностi з податковим законодавством методом зменшення залишку, шляхом використання норм до залишкової вартостi основних фондiв на початок звiтнього перiоду.Запаси облiковуються за собiвартiстю. Собiвартiсть запасiв включає витрати на придбання, доставку та переробку. для розрахунку собiвартостi реалiзованої продукцiї застосовується метод конкретної iдентифiкацiї запасiв, що фактично викорисанi.Дебiторська заборгованiсть вiдображена за реальною вартiстю. Врахування безнадiйних боргiв здiйснюється в той перiод, коли керiвництво пiдприємства визначить борги як безнадiйнi. Дохiд вiд реалiзацiї визначається у вiдповiдностi з методом нарахувань при вiдвантаженнi продукцiї. 
Витяг з аудиторського висновку
Перевiрка проведена мною згiдно з Мiжнародними стандартами аудиту у вiдповiдностi з вимогами положення щодо пiдготовки аудиторскього висновку, який подається до ДКЦПФР при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку, що затверджений рiшенням ДКЦПФР вiд 19.12.06р., № 1528 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 23.01.07 року за № 53/13320. Стандарти аудиту зобов'язують планувати i здiйснювати аудиторську перевiрку з метою одержання обгрунтованої впевненостi в тому, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень. Пiд час аудиту зроблено дослiдження шляхом тестування доказiв на обгрунтування сум та iнформацiї, розкритих у фiнансовому звiтi, а також оцiнку вiдповiдностi застосованих принципiв облiку нормативним вимогам щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi, чинним протягом перiоду перевiрки. Крiм того, шляхом тестування здiйснено оцiнку вiдповiдностi даних звiтностi з метою оподаткування бухгалтерського облiку. Я вважаю, що проведена перевiрка забезпечує обгрунтовану пiдставу для висловлення моєї думки в аудиторському висновку. На мою думку, фiнансова звiтнiсть справедливо й достовiрно вiдображає фiнансовий стан ВАТ "Лебединський насiннєвий завод" станом на 31.12.2006р., а також результати дiяльностi Пiдприємства та рiх грошових коштiв за 2006 рiк, згiдно з Мiжнародними стандартами та нормативними вимогами щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi. 
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, надання послуг
ВАТ "Лебединський насiннєвий завод" являється одним з найбiльших пiдприємств загальнодержавного значення, основним видом господарської дiяльностi яких є приймання, переробка та обробiток насiння цукрового буряка з метою доведення його до посiвних кондицiй. Плiдна спiвпраця з спецiалiстами Iнституту цукрових бурякiв, багаторiчний досвiд фахiвцiв дозволили перейти на випуск якiсно нових видiв продукцiї. Так, поряд з традицiйною обробкою насiння цукрових бурякiв захисно- стимулюючими речовинами, введено в дiю сучасне iноземне обладнання , яке дає можливiсть виробляти iнкрустоване, мiнi-дражоване та дражоване насiння цукрового буряка, що вiдповiдає свiтовим стандартам. Сьогоднi Товариство має всю необхiдну технологiю та виробничi потужностi для забезпечення бурякосiючих господарств високоякiсним насiнням цукрових бурякiв. Замовниками готової продукцiї є цукровi заводи Черкаської, Київської, Вiнницької, Житомирської, Тернопiльської, Харкiвської та Кiровоградської областей. Товариство тiсно спiвпрацює з фермерськими господарствами не тiльки Черкаської областi та сусiднiх областей, а й з господарствами усiх областей України. Серед них: ВАТ "Згурiвський бурякорадгосп", ВАТ "Синявське", ВАТ "Мар'янiвське", ВАТ "Шарiвське", ТОВ "Карат", СВАТ "Ново -Майданецьке", ВАТ "Кам'янське", САТ "Бродецьке" та iншi. Насiнництво - галузь трудомiстка, але завдяки своїй прибутковостi вона приманює все бiльше i бiльше субєктiв пiдприємницької дiяльностi. На сьогоднi в Українi насiння фабричної продукцiї вирощують бiля 160-ти господарств. Зараз значно пiдвищились вимоги до якостi посiвного матерiалу, пiдготовки насiння. Особлива увага придiляється свiтовим технологiям iнкрустацiї та дражування насiння цукрових бурякiв. Але застосування дражованого насiння в широкому масштабi не знаходить в Українi застосування, по ряду причин, таких, як агротехнiчних, технологiчних, економiчних та клiматичних. В 2006 роцi частка новостворених заводiв по переробцi та обробцi насiння цукрового буряка в вiдсотковому вимiру посiвних площ, що засiваються насiнням пройденим обробку на них невелика, внаслiдок цього вiдбулося перенасичення ринку послуг та продукцiї даної галузi. Незавжди новостворенi заводи мають можливiсть виробляти високоякiсний посiвний матерiал.  
Інформація щодо істотних проблем, які впливають на діяльність емітента
За своєю спецiалiзацiєю Товариство здiйснює фiнансово-господарську дiяльнiсть з цукровими заводами та с/г виробниками, якi являються незавжди платоспроможними, проводять розрахунки невчасно i становлять основну суму дебiторської заборгованностi, яка на кiнець 2006 року склала 9422,9 тис.грн. Недосконала податкова система, яка постiйно змiнюється також має сильний вплив на дiяльнiсть товариства. 
Інформація про факти виплати штрафів і компенсацій за порушення чинного законодавства
У 2006 роцi випадкiв виплати штрафiв та компенсацiй за порушення норм чинного законодавства не було. 
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента
Фiнансовий стан пiдприємтсва свiдчить про те, що всi показники мають бiлше значення нiж нормативнi i завод повинен бути платоспроможним. Негайно погасити певну частку короткострокових зобов'язань пiдприємство не має можливостi. Головною умовою покращення фiнансового стану є погашення цукровими заводами та с/г виробниками дебiторської заборгованностi. Пiдприємство має можливiсть провести розширення виробництва, як на дiючих потужностях так i впровадження нових видiв виробництва. 
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів)
За звiтнiй перiод ВАТ укладено бiля 900 договорiв та угод з рiзними органiзацiями та пiдприємтсвами. В основному це договора закупiвлi сировини насiння цукрового буряка, продажу насiння цукрового буряка, надання послуг по переробцi насiння. Практично всi договора виконувалися своєчасно та в повному обсязi. Укладених але невиконаних договорiв не має. 
Прогнози та плани, щонайменше на рік про діяльність емітента
Однiєю iз умов покращення фiнансового стану є погашення дебiторської заборгованностi. Пiдприємство планує провести розширення виробництва, як на дiючих потужностях так i впровадження нових видiв та технологiй виробництва. Для покращення якiсних показникiв насiння та зменшення енергоємностi його виробництва, що є запорукою гарантованого його збуту в умовах жорстокої конкуренцiї, на пiдприємствi планується i надалi впроваджувати органiзацiйно-технiчнi заходи по удосконаленню технологiї його переробки, облiку та енергозбереженню. Планується розширити виробництво мiнi-дражованого насiння, яке має бiльшу перспективу порiвняно з використанням дражованого насiння, що зумовлено нестабiльнiстю погодно-клiматичних умов в країнi, а саме можливою недостатньою зволоженнiстю грунту в перiод висiву насiння. Для покращення фiнансового стану Товариства в 2007 роцi планується застосування нових видiв виробництва. Також буде проведена робота по розширенню посiвних площ зернових та олiйних культур, якi на сьогоднiшнiй день стають все вигiдншими.  
Інша інформація, що може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента
За 2006 рiк товариство спрацювало iз збитком , який склав 8672,9 тис.грн. Враховуючи збитки минулих рокiв непокритий збиток станом на 31.12.2006р., склав 10031,3 тис.грн. За 2005 рiк Товариство спрацювало з прибутком, який за рiшенням загальних зборiв акцiонерiв був направлений на розвиток виробництва. Сертифiкати акцiй та мiжнародний код ЦП товариство закупило. Реєстроутримувач Черкаське ГРУ ПРиватБанку здiйснює видачу сертифiкатiв акцiй акцiонерам Товариства. Торгiвля акцiями емiтента на бiржових та органiзацiйно-оформлених позабiржових ринках ЦП на протязi 2006 року не здiйснювалась. Намiрiв щодо подання заяв на лiстiнг не має.  
Ознака рейтингового агентства.
 
Найменування рейтингового агентства, яке визначило рейтингову оцінку емітента протягом календарного року, що передує поданню звіту
 
Дата визначення рейтингової оцінки емітента
 
Інформація щодо рейтингової оцінки емітента, визначеної протягом календарного року, що передує поданню звіту
 
Ознака рейтингового агентства, яке поновило рейтингову оцінку емітента протягом календарного року, що передує поданню звіту.
 
Найменування рейтингового агентства, яке поновило рейтингову оцінку емітента протягом календарного року, що передує поданню звіту
 
Дата поновлення рейтингової оцінки емітента
 
Інформація щодо рейтингової оцінки емітента, поновленої протягом календарного року, що передує поданню звіту