Сьогоднi 06.05.24
AFR.COM.UAАГЕНТСТВО ФОНДОВОГО РИНКУ
 
ЕмітентиРеєстраториТорговцiЗберігачi Iнвестиційні фонди

ВIДКРИТЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЧЕРКАСЬКЕ ХIМВОЛОКНО"

Опис бізнесу (текстова частина)
Стисла історія підприємства, важливі події його розвитку
ВАТ "Черкаське хiмволокно" було створене у 1994 роцi шляхом перетворення державного пiдприємства у вiдкрите акцiонерне товариство вiдповiдно до рiшення засновника - Мiнiстерства промислової полiтики України. Зареєстровано на пiдставi рiшення Виконавчого комiтету Черкаської мiської Ради народних депутатiв вiд 2 червня 1994 року № 3612 i перереєстровано 12 серпня 1996 року. Пiдприємство є єдиним виробником вiскозних текстильних ниток в Українi. Пiдприємство спецiалiзується на виробництвi вiскозних ниток 67-166 Дтекс. Перше та друге виробництва, якi введенi в експлуатацiю в 1961-1963 р.р., випускають вiскозну нитку центрифугальним методом формування. У 1970 роцi введено в експлуатацiю третє виробництво по випуску вiскозних ниток безперервним методом формування. Пiдприємство обладнане високоефективними газоочисними спорудами виробництва фiрми "Лугрi". Вiдособлений пiдроздiл "Черкаська ТЕЦ" ВАТ "Черкаське хiмволокно" виробляє та розподiляє електро- та теплоенергiю. Пiсля створення вiдкритого акцiонерного товариства реорганiзацiя пiдприємства не проводилась. ВАТ "Черкаське хiмволокно" працювало на давальницькiй сировинi. Реалiзацiю продукцiї проводив дистибутер "United Technology Corporation SA". В зв'язку з рiзким зменьшенням збуту вiскозних ниток на свiтлвому ринку i в зв'язку з вiдсутнiстю потреб в нитках на ринку України, вимушено зупиненi: - виробництво №2 в травнi 2005 року; - виробництво №1 в листопадi 2005 року; - виробництво №3 в сiчнi 2006 року. 
Інформація про організаційну структуру емітента
ВАТ "Черкаське хiмволокно" складається з трьох виробництв i вiдособленого пiдроздiлу "Черкаська ТЕЦ" ВАТ "Черкаське хiмволокно". Прядильний цех №1 та №2 - вiдбувається формування вiскозної нитки центрифугальним способом в кулiчах. Обробний цех №1 та №2 - вiдбувається обробка вiскозної нитки в кулiчах технологiчними розчинами на обробних машинах ОК-42, сушка в сушилках тунельного типу. Текстильний цех №1 та №2 - вiдбувається перемотування вiскозної нитки, з нанесенням на неї замаслювача, з кулiчiв на бобiни. Бобiни сортуються, пакуються, комплектуються в партiї i вiдправляються на склад готової продукцiї. Виробництво №3. Хiмiчний цех №2 iз вхiдної сировини виготовляє вiскозу i подає в прядильно-обробний цех №3. Прядильно-обробний цех №3 - вiдбувається формування вiскозної нитки безперервним способом, обробка технологiчними розчинами, сушка вiскозної нитки та намотка її на копси на машинах ПНШ-100 i ПНШ-180. Текстильний цех №3 - вiдбувається перемотування вiскозної нитки, з нанесенням на неї замаслювача, з копс на бобiни. Бобiни сортуються, пакуються, комплектуються в партiї i вiдправляються на склад готової продукцiї. 
Опис обраної облікової політики
Облiкова полiтика. Фiнансова звiтнiсть пiдприємства за 2006 рiк складена згiдно Положень нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку. Визначення та амортизацiя основних засобiв i нематерiальних активiв. Основнi засоби вiдображенi в облiку за фактичними витратами на їх придбання, доставку, встановлення, спорудження i виготовлення, з урахуванням iндексацiї. Данi українського бухгалтерського облiку не дозволяють визначити iсторичну собiвартiсть об'єктiв основних засобiв або їх справедливу вартiсть. Iндексацiя балансової вартостi основних фондiв проводилась згiдно з механiзмом та iндексами, встановленими державними органами. Загальнi для всiх пiдприємств iндекси, що були визначенi Мiнiстерством статистики, не могли привести облiкову вартiсть об'єктiв основних засобiв у вiдповiднiсть до їх реальної ринкової вартостi. Нарахування амортизацiї основних засобiв проводиться у вiдповiдностi з державним податковим законодавством України. До 01.07.1997 р. нарахування проводились: по непромисловим об'єктам - прямолiнiйно за єдиними встановленими нормами, а по промисловим об'єктам - дегресивним методом (метод зменшення залишку шляхом використання норм до залишкової вартостi основних засобiв на початок звiтного перiоду). З 01.07.1997 р. амортизацiя на всi основнi засоби нараховується по податковому методу. Строк амортизацiї нематерiальних активiв визначається термiном їх корисного життя (до 10 рокiв). Амортизацiя нараховується прямолiнiйним методом. Об'єктом нематерiальних активiв визнане програмно-комп'ютерне забезпечення. Запаси. Запаси включають сировину та матерiали, паливо, запаснi частини, малоцiннi та швидкозношуваннi предмети, тару, готову продукцiю, незавершене виробництво. Запаси вiдображаються у звiтi за собiвартiстю, яка включає витрати на придбання, доставку та переробку. Вартiсть незавершеного виробництва складається з прямих витрат та виробничих накладних витрат. Матерiальнi цiнностi списуються на виробництво по собiвартостi. Малоцiннi та швидкозношуваннi предмети списуються на собiвартiсть таким методом: 100% при видачi на виробництво. Визначення грошових коштiв. Курсовi рiзницi, якi виникають у зв'язку iз здiйсненням операцiй в iноземнiй валютi, визначаються як дохiд або витрати у вiдповiдному звiтному перiодi. Дебiторська заборгованiсть. Дебiторська заборгованiсть вiдображається за реальною вартiстю, безнадiйних боргiв пiдприємство не має. Iнша дебiторська заборгованiсть складається з заборгованостi, що не пов'язана з продажем продукцiї. Визначення доходу. Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї визначається у вiдповiдностi з методом нарахувань при вiдвантаженнi продукцiї. Податки Стаття "Витрати майбутнiх перiодiв" складається з витрат на передплату. 
Витяг з аудиторського висновку
Пiд час аудиту були встановленi окремi невiдповiдностi при вiдображеннi господарських операцiй в бухгалтерському облiку, якi мають обмежений вплив на фiнансову звiтнiсть i не перекручують загальний фiнансовий стан. Також iснувала неможливiсть участi аудиторiв в iнвентаризацiї активiв, проте з участю аудиторiв проведена перевiрка запасiв по окремих мiсцях зберiгання, не проведена повна iнвентаризацiя розрахункiв з дебiторами та кредиторами, не нарахований резерв сумнiвних боргiв. Тому аудит не може дати висновок по вказаних моментах, однак цi обмеження мають незначний вплив на фiнансову звiтнiсть та на стан справ у цiлому. Незалежний аудитор Грiднєв А.М. пiдтверджує те, що за винятком невiдповiдностей i обмежень, якi зазначенi вище, фiнансовi звiти в усiх суттєвих аспектах справедливо й достовiрно вiдображають фiнансовий стан пiдприємства станом на 31 грудня 2006 року, а також результат його дiяльностi та рух грошових коштiв за 12 мiсяцiв 2006 року, згiдно з Мiжнародними стандартами аудиту i вiдповiдають нормативним вимогам щодо бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi. 
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, надання послуг
Основними видами продукцiї ВАТ "Черкаське хiмволокно" є нитка вiскозна, сульфат натрiю. Вiдособлений пiдроздiл "Черкаська ТЕЦ" ВАТ "Черкаське хiмволокно" виробляє та розподiляє електро- та теплоенергiю. Нових видiв продукцiї в 2006 роцi пiдприємство не освоювало. Випуск вiскозної нитки за 2006 рiк склав 168 т. Сульфат натрiю кристалiзацiйний вироблявся як побiчний продукт виробництва нитки вiскозної з розчинiв осадової ванни, що надходять вiд прядильних машин. Тому випуск сульфату натрiю в 2006 роцi також знизився i склав 107 т. Вiдособлений пiдроздiл "Черкаська ТЕЦ" ВАТ "Черкаське хiмволокно" в 2006 роцi виробив 421679,7 тисквт/час електроенергiї та 960147,0 г/кал теплоенергiї. Через зниження попиту на текстильну нитку виробництва ВАТ "Черкаське хiмволокно" загальними зборами акцiонерiв, що вiдбулися 21 квiтня 2005 року, було прийнято рiшення про останов другого ценрифугального виробництва з вiдповiдним вибуттям виробничої потужностi. В зв'язку з тим, що на свiтовому ринку цiна на вироблену ВАТ "Черкаське хiмволокно" продукцiю залишалась на тому же рiвнi, а собiвартiсть виробленого товару значно зросла, фiрма "United Technologi Corporation SA" вирiшила з жовтня 2005 року прининити постачання давальницької сировини за Контрактом на адресу ВАТ "Черкаське хiмволокно". Тому, 15 грудня 2005 року були скликанi позачерговi збори акцiонерiв, якi бiльшiстю голосiв вирiшили зупинити виробленя вiскозної нитки. Збори акцiонерiв доручили Правлiнню вивчити можливiсть та внести пропозицiї Наглядовiй радi про перепрофiлювання виробництва на випуск бiльш рентабельного та конкурентоспроможного товару. На протязi 2006 року зусилля Правлiння були направленi на пошук перепрофiлювання дiяльностi Товариства. 
Інформація щодо істотних проблем, які впливають на діяльність емітента
Основним видом дiяльностi пiдприємста у 2006 роцi був випуск волокон i ниток хiмiчних. Даний вид дiяльностi залежить вiд загальних економiчних умов: вiд непродуманої полiтики влади, вiд непослiдовностi економiчної полiтiки державних органiв, вiд неузгодженностi законодавчих та нормативних актiв. Крiм того на дiяльнiсть пiдприємства вiдчутно впливали ризики: - технологiчнi ризики, пов'язанi з тим, що сучаснi технологiї виробництва волокон i ниток хiмiчних породжують проблему забруднення навколишнього середовища; - ризики громадянської вiдповiдальностi, пов'язанi з претензiями юридичних i фiзичних осiб в зв'язку з пiдвищеною небезпекою хiмiчного виробництва; - ринковi ризики, якi не пов'язанi з економiчною ситуацiєю на пiдприємствi: високий рiвень конкуренцiї на мiжнародному ринку, коливання курсу iноземних валют при виконаннi договорiв, розмiр вiдсоткової ставки i вiдповiдно, вартiсть кредиту. Значний випуск вiскозної нитки на свiтовому ринку збуту зараз приходиться на Китай, де собiвартисть виробляємої продукцiї значно нижче. - ризик комерцiйної i господарської дiяльностi, пов'язаний, iз тим, що з однiєї сторони зберiгається тенденцiя до зниження цiни на вiскозну нитку на свiтовому ринку, з другої сторони зростають цiни на внутрiшньому ринку на сировину, матерiали, запаснi частини, газ, який постачається з Росiї, i, особливо, енергоносiї. 
Інформація про факти виплати штрафів і компенсацій за порушення чинного законодавства
Дiяльнiсть Товариства здiйснюється вiдповiдно до вимог податкового законодавства, законодавства про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть, законодавства про охорону навколишнього середовища, iнших законiв України. Протягом 2006 року ВАТ "Черкаське хiмволокно" виплатило штрафи i компенсацiї в сумi 42,2 тис.грн., з них: - за порушення нормативiв охорони навколишнього природного середовища - 0,5 тис.грн. - по податку на додану вартiсть - 41,7 тис.грн. Виникнення порушень чинного законодавства спричинила вiдсутнiсть коштiв на рахунках пiдприємства на момент сплати обов'язкових платежiв через неритмiчнi i несвоєчаснi розрахунки споживачiв за вiдвантажену продукцiю. 
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента
У структурi майна Товариства основнi засоби i необоротнi активи складають 69,1%, оборотнi кошти - 30,1%. Власний капiтал Товариства складає 112131 тис.грн., короткостроковi зобов'язання - 65342 тис.грн. Аналiз джерел коштiв Товариства вказує на те, що поточнi зобов'язання за 2006 роцi зменьшилася з 117693 тис.грн. до 65342 тис.грн., тобто на 52351 тис.грн. порiвняно з 2005 роком. В 2006 роцi Товариство значно збiльшило суму своїх довгострокових зобов'язань з 2529 тис.грн. до 32289 тис.грн. Аналiз платоспроможностi пiдприємства проводиться на основi оцiнки його лiквiдностi за допомогою коефiцiєнтiв абсолютної лiквiдностi та коефiцiєнта покриття. Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi, що характеризує здатнiсть Товариства термiново погасити короткостроковi зобов'язання за рахунок найбiльш лiквiдних активiв, - 0,15 при пороговому значеннi вiд 0,25 до 0,5. Коефiцiєнт покриття складає 0,99 при пороговому значеннi вiд 1,0 до 2,0. Аналiз фiнансової стiйкостi Товариства вказує, що коефiцiєнт забезпеченностi власними оборотними засобами, який розраховується як вiдношення величини чистого оборотного капiталу до величини оборотних активiв пiдприємства, складає - 0,01 при нормативному значеннi бiльше 0,1. Коефiцiєнт фiнансування, який розраховується як вiдношення залучених коштiв до власних коштiв i характеризує залежнiсть пiдприємства вiд залучених коштiв, при нормативному значеннi менше 1, складає 0,87. Коефiцiєнт незалежностi, тобто вiдношення власних засобiв до загальної суми майна Товариства, дорiвнює 0,53 при достатньому - 0, 50 Рентабельнiсть Товариства характеризується коефiцiєнтами: рентабельнiсть майна пiдприємства - 0,02, рентабельнiсть власного капiталу - 0,03, рентабельнiсть основної дiяльностi - 0,03 ( при порогових значеннях 14 - 20%). Результати здiйсненого економiчного аналiзу свiдчать, що фiнансовий стан пiдприємства є незадовiльний. 
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів)
В жовтнi 2005 року фiрма Юнайте Текнолоджи Корпорейшин СА припинила постачання давальницької сировини i призупинила дiю Контракту. 
Прогнози та плани, щонайменше на рік про діяльність емітента
Зважаючи на складнi економiчнi умови в Українi та в зв'язку iз зменьшенням попиту на вискозну нитку центрифугального методу формування пiдприємство зупинило в травнi 2005 р. виробництво №2 з вiдповiдним вибуттям виробничої потужностi. В жовтнi 2005 року в зв'язку з припиненням постачання давальницької сировини вiд фiрми "Юнайте Текнолоджи Корпорейшин СА" виробництво вiскозної нитки на ВАТ "Черкаське хiмволокно" зупинено. Економiчна стратегiя пiдприємства направлена на переорiєнтацiю виробництва на новi сучаснi технологiї з подальшим пiдвищенням його ефективностi. Правлiнням Товариства розглядаються заходи про визначення основних напрямкiв подальшої дiяльностi Товариства. На проязi 2006 року зусилля пiдприємства були направленi на : - збереження працездатностi систем водо-, енерго- та теплопостачання, i систем вiдведення зупинених виробництв; - збереження основних засобiв виробництва, будiвель, споруд, матерiальних цiнностей для їх подальшого рацiонального використання; - пошук шляхiв перепрофiлювання зупинених виробництв та виробничих площ пiд бiльш перспективне виробництво товарiв промислового та сiльськогосподарського призначення. В даний час розробляється бiзнес-план для створення виробництва по виготовленню препарату для застосування його в сiльському господарствi на базi будiвель та споруд Товариства. 
Інша інформація, що може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента
Доход вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, послуг, робiт) ВАТ "Черкаське хiмволокно" склав в 2006 роцi 173920 тис.грн. Валовий дохiд становить 192061,1 тис.грн., валовi витрати 192778,3 тис.грн. За 2006 рiк витрати на виробництво перевищували вартiсть продукцiї, робiт, послуг. На одну гривню реалiзованої продукцiї витрати становили 94,14 коп. Середньомiсячна заробiтна плата працiвникiв складала за 2006 рiк - 793,84 грн. На протязi року Ревiзiйною комiсiєю акцiонерого товариства спiльно з спецiалiстами контрольно-ревiзiйного бюро пiдприємства проведенi ревiзiї в касi, на складах, коморах цехiв пiдприємства; проведенi перевiрки наявностi та правильностi використання ТМЦ в пiдроздiлах, проведенi повнi iнвентаризацiї дорогоцiнних металiв, товаро-матерiальних цiнностей на всiх балансових рахунках, при змiнi матерiально-вiдповiдальних осiб. Результати перевiрок доповiдались загальним зборам акцiонерiв. Торгiвля акцiями товариства на бiржових та органiзацiйно-оформлених позабiржевих ринках цiнних паперiв не здiйснювалась. Намiрiв щодо подання заяв на бiржi не має. 
Ознака рейтингового агентства.
 
Найменування рейтингового агентства, яке визначило рейтингову оцінку емітента протягом календарного року, що передує поданню звіту
 
Дата визначення рейтингової оцінки емітента
 
Інформація щодо рейтингової оцінки емітента, визначеної протягом календарного року, що передує поданню звіту
 
Ознака рейтингового агентства, яке поновило рейтингову оцінку емітента протягом календарного року, що передує поданню звіту.
 
Найменування рейтингового агентства, яке поновило рейтингову оцінку емітента протягом календарного року, що передує поданню звіту
 
Дата поновлення рейтингової оцінки емітента
 
Інформація щодо рейтингової оцінки емітента, поновленої протягом календарного року, що передує поданню звіту