Сьогоднi 18.05.24
AFR.COM.UAАГЕНТСТВО ФОНДОВОГО РИНКУ
 
ЕмітентиРеєстраториТорговцiЗберігачi Iнвестиційні фонди

ВIДКРИТЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ВАТУТIНСЬКИЙ КОМБIНАТ ВОГНЕТРИВIВ"

Опис бізнесу (текстова частина)
Стисла історія підприємства, важливі події його розвитку
Постановами Ради Мiнiстрiв СРСР вiд 11/04/1955 року та 09/02/1956 року прийнято рiшення про будiвництво Новоселицького каолiнового карєру i Шамотовипалювального заводу. Весною 1960 року розпочалися першi розкривнi роботи на Новоселицькому родовищi вторинних каолiнiв. В 1966роцi було розпочато будiвництво Новоселицького заводу вогнтривiв до складу якого ввiйшов i Нороселицький карєр. В груднi 1970 року його було введено в дiю . Ватутiнський комбiнат вогнетривiв було засновано у формi вiдкритого акцiонерного товариства шляхом перетворення державного пiдприємства "Ватутiнський державний вогнетривкий комбiнат" згiдно з наказом регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по Черкаськiй областi вiд 24/07/95р. №172-АТ.
Інформація про організаційну структуру емітента
В органiзацiйну структуру Товариства входять наступнi структурнi пiдроздiли: Новоселицький каолiновий карєр та Мурзинський каолiновий карьєр виробнича потужнiсть яких 300 тис. тон каолiну в рiк Шамото-випалювальний цех з виробничою потужнiстю 320 тис.тон в рiк , до складу якого входять мертельне вiддiлення та залiзнична дiльниця; Допомiжнi цехи: автотранспортий цех та ремонтний цех.;
Опис обраної облікової політики
Керуючись Законом України "Про бухгалтерський облiк i фiнансову звiтнiсть на Українi" вiд 16/07/1999року № 996-XIV, затвердженими Мiнiстерством фiнансiв України Положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку, iнструкцiями та iншими нормативними актами, що регулюють порядок ведення бухгалтерського облiку, з метою дотримання єдиної методики вiдображення в бухгалтерському облiку господарських операцiй порядку оцiнки обєктiв та подання фiнансової звiтностi, виконуючи вимоги передбаченi Статуту пiдприємства з метою отримання прибуткiв, задоволення матерiальних та iнших соцiальних потреб працiвникiв, на пiдприємствi дiє наказ про його облiкову полiтику.
Витяг з аудиторського висновку
За результатами проведеного аудиту встановлено: що фiнансову звiтнiсть товариства пiдготовлено використавши концептуальну основу фiнансової звiтностi встановлену законодавством України, зокрема у вiдповiдностi iз Законом України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" № 996-ХIV вiд 16.07.99р., положеннями (стандартами)бухгалтерського облiку, та iншими нормативними актами. Прийнята система бухгалтерського облiку вiдповiдає вимогам законодавчих та нормативних актiв України. Аудиторською фiрмою пiдтверджується, що фiнансовi звiти вiдкритого акцiонерного товариства "Ватутiнський комбiнат вогнетривiв" в усiх аспектах достовiрно i повно вiдображають iнформацiю згiдно з визначеною концептуальною основою фiнансової звiтностi та вiдповiдають вимогам законодавства. Фiнансова звiтнiсть складена в повному в повному обсязi за дiйсними облiковими даними i достовiрно вiдображає фактичне фiнансове становище ацiонерного товариства станом на 31 грудня 2004року за перiод дiяльностi з 01 сiчня 2004року по 31 грудня 2004року. - фiнансова звiтнiсть ВАТ "Ватутiнський комбiнат вогнетривiв" за 2004рiк у складi балансу, звiту про фiнансовi результати, звiт про рух грошових коштiв, звiту про власний капiтал та примiток до них вiдповiдає встановленим в Українi нормативам бухгалтерського облiку; - данi фiнансової звiтностi вiдповiдають даним бухгалтерської облiку та головної книги Товариства; - на протязi 2004року Товариство забезпечувало незмiннiсть облiкової полiтики, визначеної вiдповiдним наказом по пiдприємству; - активи Товариства класифiкованi у вiдповiдностi iз вимогами НП(С)БО. Оцiнка активiв на протязi перевiряємого перiоду здiйснювалась за iсторичною собiвартiстью з дотриманням принципу обачностi; _ визнання облiку та оцiнка зобовязань ВАТ "Ватутiнський комбiнат вогнетривiв" здiйснено з додержанням вимог нацiональних стандартiв та принципiв бухгалтерського облiку; - сума власного капiталу вiдображена у фiнансовiй звiтностi достовiрно; - фiнансовi результати Товариства вiдображенi у фiнансовiй звiтностi за 2004рiк є реальними i сформованi iз дотриманням положень нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку. За даними фiнансової звiтностi були розрахованi показники фiнансового стану товариства та проведено аналiз лiквiдностi пiдприємства, що дають змогу зробити висновок про те, що баланс товариства є лiквiдним, а його фiнансовий стан задовiльним та дiяльнiсть товариства рентабельна.
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, надання послуг
Основними видами виробленої продукцiї є каолiн, шамот кусковий, торкрет порошок, шамот фракцiйний каолiн молотий. Каолiн - глиноподiбна гiрнича порода бiлого або сiрого з вiдтiнками кольорiв, яка складається з каолiнiту з невеликою кiлькiстью шкiдливих домiшок. За вогнестiйкiстью розподiляється на чотири марки. Використовується як сировина для вогнтривкої продукцiї, яка витробляється комбiнатом, також для виробництва керамiки, санфаянса та у цементнiй промисловостi. Шамот кусковий - вогнтривкий матерiал. Виробляється шляхом обпалювання каолiну в обертових печах при температурi утворення мулiту. Використовуються як наповнювач у виробництвi вогнетривких виробiв та неформованих вогнетривiв. Мертель-шамотний -- порошок тонкого помолу. Складається з шамоту та пластифiкатору. Використовується у виглядi будiвельного розчину для заповнення швiв у вогнетривкiй кладцi в промислових печей та iнших теплових агрегатiв. Торкрет-порошок -- сумiш молотого шамоту та каолiну. Використовується в основному для вiдновлення футiровки сталерозливних ковшiв методом напилення захистного шару. Шамот фракцiйний -- шамот зазначеного хiмiчного та гранулометричного складу. Виробляється шляхом розсiву кускового шамоту. В залежностi вiд зернового складу використовується як заповнювач для бетонних виробiв, сумiшей, керамiчних мас, протипригарних покрить, для виготовлення форм при точному литвi, а також для виробництва мертелiв, набивних мас, обмазок. Каолiн молотий -- висушений та змелений каолiн до порошкоподiбного стану. Використовується як пластифiкуюча та звязуюча добавка при виробництвi мертеля та поркрет-порошку, як коригуюча добавка при виготовленнi санфаянсу, фарфору та цементу, як стабiлiзуючий наповнювач для гуми, клею, паперу, фарб, емалей, замазок та iнше.
Інформація щодо істотних проблем, які впливають на діяльність емітента
Товариство веде госпрозрахункову дiяльнiсть, фiнансово-незалежне вiд зовнiшнiх джерел фiнансування. Але треба сказати, що дiяча система оподаткування вiдволiкає чимало обiгових коштiв, особливо в частинi ПДВ, ставка якого значно висока та й порядок вiдшкодування з бюджету тривалий в часi. Враховуючи те, що Товариством реалiзується до 70% продуцiї на експорт, то протягом року з обороту вилучено майже мiльйон гривень коштiв, що заборгувавєбюджет, якi не можна вчасно направити на розвиток виробництва. Недосконалiсть податкової бази та частi внесення змiн до неї, а також не стабiльна державна цiнова полiтика, призводять до фiнансових втрат.
Інформація про факти виплати штрафів і компенсацій за порушення чинного законодавства
Товариство перевiряється щомiсячно податковими органами з вiдшкодування по ПДВ, та не менше одного разу на рiк проводиться планова документальна перевiрка, по дотриманню вимог податкового законодавства. За наслiдкам перевiрок з вiдшкодування по ПДВ складається довiдка про пiдтвердження даних податкової декларацiї, а з документальної було донараховано податкiв загальною сумою 322,8тис. грн., де 19,2тис. грн ., Товариством було визнано , а на 303,6 тис. грн було направлено на оскарження до Господарського суду. На день складання звiтностi рiшення суду винесено не було. Штрафи та претензiї протягом року за неякiсну продукцiю вiдсутнi. На пiдприємствi проводяться природоохороннi заходи, штрафних санкцiй з питань екологiчної безпекки навколишнього середовища до Товариства не застосовувалося. Товариство перевiрялось iнспекцiєю з охорони працi, навколишнього середовища, iнспекцiєю енергонагляду. Порушень правил безпеки з охорони працi, навколишнього середовища та нормативiв енерговикористання не було, штрафiв на пiдприємство та працiвникiв не накладалось.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента
Облiкова полiтика Товариства направлена на поповнення обiгових коштiв та iнвестування їх у виробництво, через розширення та полiпшення технологiї виробництва, пiдготовки сировинної бази, полiпшення умов працi та збiльшення заробiтної плати. Товариство це самостiйна юридична одиниця, що має свiй баланс, веде самостiйну госпрозрахункову дiяльнiсть i фiнансово незалежна вiд зовнiшнiх джерел фiнансування, має достатню кiлькiсть обiгових коштiв, щоб самостiйно виконувати розрахунки по своїм зобовязанням. Товариство протягом року не користувалося кредитами банкiв, а повнiстью фiнансувалося за рахунок власних коштiв. При аналiзi балансу можна зробити висновок, що Товариство за звiтний рiк збiльшило робочий капiтал, поточна заборгованнiсть має незначний рiст, срок оплати по якiй не настав i в основному це заробiтна плата, що сплачується вiдповiдно до умов колективного договору i на дату балансу срок виплати якої не настав, за товари роботи послуги зменшилась та має високi коефiцiєнти лiквiдностi. Це ще раз пiдтверджує його платiжеспроможнiсть, фiнансову незалежнiсть з досить великим запасом робочого капiталу для ведення своєї виробничої дiяльностi.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів)
В 2004роцi Товариством було укладено 33 контракти та 7 договорiв на поставку продукцiї загальною сумою на 47млн. Грн.. У вiдповiдностi до них було замовлено продукцiї в кiлькостi 201,75тис.тн, фактично вiдвантажено 201,48тис.тн. В цiлому замовлення на продукцiю 2004 року виконано на 99,86%. Iз загального обсягу продаж по контрактам та договорам поставок фактично вiдвантажено продукцiї iноземним споживачам 125,66тис.тн i становить 62,4%, українським споживачам 75,82тис.тн, що дорiвнює 37,6% вiд загального обсягу продаж. Невиконаних замовлень з вини пiдприємства не має. На наступний 2005 рiк Товариством прогнозується не зменшувати "портфель" замовлень та досягти позитивних фiнансових результатiв.
Прогнози та плани, щонайменше на рік про діяльність емітента
Головною метою дiяльностi комбiнату є забезпечення попиту споживачiв якiсною продукцiєю та отримання прибутку за рахунок виробничої та пiдприємницької дiяльностi, забезпечення виробництва сировиною, а виробничих процесiв професiональним персоналом та досконалою технiкою, щоб не допустити зниження обсягiв виробництва та продаж як на внутрiшньому так i на зовнiшнiх ринках, та здобути позитивних показникiв в наступному роцi. Для виконання основних завдань на 2005рiк спецiалiстами Товариства складено прогнозний план (бюджет), який передбачає продовжувати роботи по удосконаленню та оозширенню сировинної бази та пiдвищення рiвня технiчних вимог до якостi виробляємої продукцiї, та разом з науковим хiмiкотехнологiчним iнститутом провести дослiдження, пiдбiр i розробку шихт на основi природних та техногенних алюмосилiкатних компонентiв для виробництва шамоту рiзних марок . Обсяг видобутку каолiну прогнозується на рiвнi 390тис. тон, виробництво шамоту шматкового в обсязi 221тис. тон, дохiд вiд реалiзацiї очiкується 64 000 тис. грн, а фiнансовий результат до 3 500тис.грн. Отриманий прибуток Товариством планується направити на вдосконалення технологiї виробництва та його переоснащення, а саме: для гiрничого виробництва придбати атотракторну та бульдозерну технiку, а вогнетривкому виробництвi для полiпшення технологiї виробництва провести монтаж грохота ГС-32 з вузлами завантаження та рзвантаження. Для встановлення втрачених вигод основними засобами провести роботи капiтального призначення не менше як на 2035,4тис. Грн, розробленi заходи на полiпшення екологiї, що потребують не менше 40тис. Грн., на навчання персоналу 40тис. Грн, а на досягнення нормативних умов охорони працi 90тис. Грн.
Інша інформація, що може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента
У Товариствопроводить роботи по збереженню потужностей власної сировинної бази: це пiдготовка документiв на отримання лiцензiї на продовження розкриву Мурзинського родовища Пiвнiчної дiльницi в 20га, що в майбутньому забезпечить роботу комбiнату бiльше як на 20 рокiв. В березнi мiсяцi звiтного року Товариством було отримано виписку з реєстру кодiв цiнних паперiв Нацiонального депозитарiю України для простих акцiй код цiнних паперiв (ISIN) UA 2301351001. На дату складання звiтностi було видано одну тисячу сертифiкатiв, встановленого зразка, акцiй акцiонерам товариства, з них 13 юридичним особам та майже 1000 фiзичним особам.